Aktualności

'Obrona ziem sądeckich przed ordami mongolskimi' ...

View on Facebook

1 week ago

Stara Baśń Grybów

29 czerwca w Zamku Stara Baśń odbyło się spotkanie Klubu Róży Dywizji 8 Avonu. Ogrom uczestników, przy udziale członków Stowarzyszenia Stara Baśń oraz przy dźwiękach muzyki, stworzył wspaniałą atmosferę oraz przednią zabawę. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację spotkania.

Foto: Marcin Cieciora
...

View on Facebook

Uprzejmie informujemy, że Rekonstrukcja Grodu Warownego Stara Baśń jest dostępna tylko dla grup zorganizowanych, których program i termin są ustalane wcześniej.
Dla indywidualnych klientów obiekt jest dostępny tylko po wcześniejszym umówieniu się.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 694 499 488 lub za pomocą messengera,ale najlepiej przez ;kontakt.starabasn@gmail.com.
Pracujemy nad audio-przewodnikiem który częściowo rozwiąże problem zwiedzania indywidualnego[zwłaszcza dla turystów zagranicznych]

Obiekt jest w remoncie. Za utrudnienia przepraszamy.
...

View on Facebook

2 weeks ago

Stara Baśń Grybów

Zagadka na dziś. Gdzie w Grybowie znajduje się piramida ze zdjęcia? ...

View on Facebook

3 weeks ago

Stara Baśń Grybów

Wici, wici, wici...

Czarne chmury zbierają się nad ziemią sądecką...

27 lipca 2019 roku zapraszamy na doroczny spektakl pt.: "Obrona ziem sądeckich przed ordami tatarsko-mongolskimi - inscenizacja historyczna"

Partner Główny: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
...

View on Facebook

Usługi

Sesje

Udostępniamy teren obiektu na potrzeby zdjęciowe i filmowe. Wnętrza oraz zabudowa idealnie nadają się do uwiecznienia niepowtarzalnych kadrów sesji np. ślubnej lub narzeczeńskiej oraz typowo tematycznej, związanej z fortyfikacjami, czy historią okołośredniowieczną.

Imprezy

Organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, indywidualnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Jesteśmy w stanie kompleksowo obsłużyć wesela, chrzciny, komunie, urodziny oraz wszelkie inne wydarzenia o charakterze towarzyskim, czy biznesowym.

Dla dzieci

Grupom zorganizowanym oferujemy różnego rodzaju pakiety zabaw i zajęć typu: strzelanie z łuku, wspinaczka po murach, rzut dzidą, odgrywanie mini scenek historycznych (pasowanie na rycerza, koronacja króla, zaślubiny księżniczki itp). Istnieje również możliwość udostępnienia palenisk i pieców zamkowych.

Zwiedzanie

Uprzejmie informujemy, że Rekonstrukcja Grodu Warownego Stara Baśń jest dostępna tylko dla grup zorganizowanych, których program i termin są ustalane wcześniej. Dla indywidualnych klientów obiekt jest dostępny tylko po wcześniejszym umówieniu się. Zapraszamy do kontaktu za pomocą naszego Fanpage na Facebooku lub emailowo: kontakt.starabasn@gmail.com.

Wydarzenia

W murach Starej Baśni organizujemy turnieje rycerskie i łucznicze, inscenizacje bitew, pokazy rzemiosła i mody średniowiecznej, koncerty oraz wiele innych imprez tematycznych. Informacje o planowanych wydarzeniach i dostępności biletów umieszczamy z wyprzedzeniem na naszej stronie i facebooku.

Wypożyczalnia strojów historycznych

W Grodzie funkcjonuje wypożyczalnia strojów historycznych. Obsługujemy klientów indywidualnych oraz grupy. Dysponujemy szerokim wyborem strojów, dodatków i akcesoriów w stylizacji średniowiecznej. Prosimy o kontakt w sprawie rezerwacji.
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oferta dla najmłodszych

Sezon 2019

Podstawowy pakiet składa się z dwóch elementów:

 1. Zwiedzanie Grodu Warownego Stara Baśń "na wesoło"
 2. Zabawy średniowiecznie

Ad.1

Zwiedzanie z animatorem ustaloną trasą. Główne atrakcje przy zwiedzaniu to: wyszukiwanie smoków, tajemnica wieży księżniczek, wcielanie się w różne postaci przy pomocy rekwizytów i strojów - zdjęcia, legenda podziemnego miasta z ukrytym skarbem Czyngis Chana.

Ad. 2

Różnego rodzaju gry i zabawy średniowieczne typu: strzelanie z łuku, turniej kopistów na koniach (na szynach), praca mincerza (wbijanie denara Bolka Gniewnego) itp.

 • Czas trwanie - 2 godz.
 • Koszt - 20 zł./os.
 • Oferta z udostępnieniem grilla - 25 zł./os.

Powyższa oferta jest pakietem podstawowym, który może zostać rozbudowany o dodatkowe atrakcje, np. warsztaty typu: wypieki podpłomyków w średniowiecznym piecu, wykonanie własnoręczne naczyń ceramicznych, gotowanie zupy staropolskiej w kociołku, itp.

Koszt pakietu z rozbudowanym programem do ustalenia indywidualnie.

Opiekunowie z grupami szkolnymi gratis.

Parking dla samochodów ossobowych oraz autobusów na terenie obiektu gratis.

Ustalenie terminów dla grup oraz indywidualnych jedynie za rezerwacją.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria


 Albumy zdjęciowe


Filmy

 • Intro

  Intro
 • Spotkanie z historią

  Spotkanie z historią
 • Za murami

  Za murami
 • Budowa tarana

  Budowa tarana
 • Opłatkowo-noworocznie

  Opłatkowo-noworocznie
 • Turniej rycerski

  Turniej rycerski

Kontakt

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, czy sugestie odnośnie Starej Baśni lub tej strony, zachęcamy do podzielenia się nimi z nami. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy (przy użyciu zewnętrznego klienta pocztowego, czy też poniższego formularza) :

 • tel. (+48) 694-499-488
 • kontakt.starabasn@gmail.com
 

Dojazd

Stara Baśń ulokowana jest w Grybowie na ulicy Grottgera 15 (droga wojewódzka 981 w kierunku na Krynicę-Zdrój). Elementem charakterystycznym są doskonale widoczne z ulicy kamienne mury i baszty. Naszym gościom zapewniamy dogodny parking.

O nas

Kilka słów o nas

Stara Baśń jest obiektem wybudowanym w malowniczym mieście Grybów. Jest to miejsce utrzymane w klimacie staropolskiego zamku, które pozwala poczuć ówczesną atmosferę.

Możecie Państwo przechadzać się u nas galeriami prawdziwego, czterometrowego muru połączonego z dwoma basztami w swoisty system fortyfikacji. Z ich szczytu rozpościera się piękny widok na okolicę. Przytulne, tradycyjne wnętrza wykończone są w kamieniu, cegle i drewnie. Nastrój Starej Baśni dodatkowo podkreślają pieczołowicie dobrane elementy wystroju, starodawne przyrządy i eksponaty. Staraliśmy się tchnąć w to miejsce duszę, poświęcając mu mnóstwo serca i ciężkiej pracy. Zachęcamy do odwiedzenia nas i ocenienia efektów. Strona ta powstała z zamysłem promocji Starej Baśni oraz informowania Państwa w możliwie jak najbardziej przystępny sposób o naszej ofercie, atrakcjach oraz planach. Cały czas pracujemy nad rozbudową naszego zaplecza i poszerzeniem asortymentu usług. Z chęcią powiadomimy o nowościach i realizowaniu kolejnych postawionych sobie celów. Prosimy o kierowanie wszelkich uwag i sugestii co do działania oraz treści strony drogą mailową. Dziękujemy za odwiedziny i życzymy miłego przeglądania.

 

Załoga Starej Baśni